Grupa "Wesołe Jeżyki"

Witamy serdecznie na stronie naszej grupy "Wesołe Jeżyki".

Wychowawca: Monika Majdańska

e - mail do wychowawcy: p15monmajd@op.pl

Woźna oddziałowa: Agieszka Kałuża

Język angielski: Monika Majdańska

 

Konsultacje z wychowawcą

Zapraszam chętnych rodziców na konsultacje, które będą się odbywały w pierwsze wtorki miesiąca od 13:00 do 14:00.

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia NIESPODZIANKI DLA BABCI I DZIADKA.

Ogłoszenia

25 stycznia w przedszkolu odbędzie się Bal Przebierańców z wodzirejem z FotoGamy. W czasie baliku odbędzie się  sesja zdjęciowa dla chętnych od godziny 8.00.  Wpis na listę w przedszkolu będzie wyrażeniem chęci wykonania dziecku zdjęcia. Koszt kompletu - 36 złotych (zdjęcie grupowe i dwa zdjęcia indywidualne). Nie przynosimy tego dnia śniadania - przedszkole zapewnia dzieciom poczęstunek.

Styczeń

 • 3.01 - 7.01 "Mijają dni, miesiące lata" - poznamy cykliczność pór roku i dowiemy się na czym polega następstwo dni i nocy, porozmawiamy o życzeniach noworocznych, urodzinowych i karnawale.
 • 10.01 - 14.01 "Zima i zwierzęta" - porozmawiamy o zwierzętach, które wymagają zimą naszej pomocy i dowiemy się jak je dokarmiać, by im nie zaszkodzić, weźmiemy udział w zabawach matematycznych i manipulacyjnych z ziarnami, będziemy kształtować intiucję geometryczną i umiejętność liczenia  w zabawach matematycznych.
 • 17.01 - 21.01 - "Babcia i dziadek" - zastanowimy się jak możemy spełniać marzenia naszych babć i dziadków, jak im pomagać i sprawiać radość, opowiemy o tym jak spędzamy wspólny czas, przygotujemy także niespodziankę muzyczną i upominki dla naszych babć i dziadków. 20 stycznia będziemy obchodzić Dzień pingwina.
 • 24.01 - 28.01 - "Baśnie, bajki, bajeczki" - poriozmawiamy o baśniach i postaciach, które w nich występują, omówimy zachowania dobre i złe baśniowych bohaterów oraz weźmiemy udział w przedszkolnym balu przebierańców.

20 stycznia obchodziliśmy Dzień Pingwina. Obejrzeliśmy film edukacyjny o pingwinach, wykonaliśmy praca plastyczne z pingwinkami oraz w zabawie matematycznej porównywaliśmy nasz wzrost z wysokością pingwina cesarskiego i pingwina małego.

W drugim tygodniu stycznia poznalismy nazwy ptaków zimujących w Polsce, obserwowaliśmy nasz karmnik, w którym pojawiły się sikorki oraz braliśmy udział w zabawach z ziarnami - rysowaliśmy w ziarnach, układliśmy rytmy, kompozycje, segregowaliśmy je oraz szukaliśmy w nich przedmiotów. Braliśmy także udział w zabawie matematycznej "Co waży więcej".

Colin, Laura i Hubert  dyplomami i upominkami za udział w konkursach plastycznych "Jesienny lliść", "Mój pupil" i udział w konkursie  poezji patriotycznej. Gratulujemy.

Drodzy Rodzice,

Grupa "Wesołe Jeżyki" wraz z kadrą P15 składa Wam życzenia radosnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia pełnych miłości i pokoju. Dzieci przygotowały z tej okazji dla Was niespodziankę, którą można zobaczyć tutaj.

Grudzień

 •        29.11 – 3.12 - „Jak wyglądał świat przed milionami lat” – dowiemy się, jak wyglądały dinozaury i dlaczego wyginęły oraz skąd się bierze węgiel, będziemy świętować Barbórkę, rysować węglem i pastelami, utrwalimy liczenie na konkretach.
 •        6.12 – 10.12 - „Idzie zima ze śniegiem” – poznamy kolejną porę roku, zimę, dowiemy się jakie są typowe zjawiska atmosferyczne w tej porze roku, jak należy się ubierać i bawić na śniegu, by być bezpiecznym, przygotujemy „Ptasią stołówkę”, będziemy utrwalać umiejętność liczenia i ugościmy Mikołaja.
 •        13.12 – 17.12 – „W oczekiwaniu na święta”, 20.12 – 24.12 „Coraz bliżej święta” – porozmawiamy o zwyczajach świątecznych, dowiemy się co jest najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia, wykonamy świąteczne prace plastyczne i przygotujemy świąteczną niespodziankę dla naszych rodzin

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, który obdarował nas prezentami, a my zaśpiewaliśmy mu piosenkę i zrobiliśmy zdjęcia.

Kartki świąteczne przygotowane przez dzieci w ramach projektu „ Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia” organizowanego przez  Szkołę Podstawową Specjalną z Oddziałami Przedszkolnymi Nr 7 w Rybniku.

13 grudnia obchodziliśmy Dzień guzika. Z tej okazji wzięliśmy udział w zabawie matematycznej "Dekorujemy sweter" podczas której, ćwiczyliśmy umiejętność liczenia, bawiliśmy się w wyścigi guzików oraz układaliśmy guzikowe obrazki.

W drugim tygodniu grudnia rozmawialiśmy o zimie. Bawilismy się piórkami podczas ćwiczeń oddechowych, liczyliśmy ziarenka słonecznika podczas uzupełniania karmnika w ramach projektu "Ekokulturalne przedszkole", rysowaliśmy śnieżynki na talerzykach z kaszą manną, bawiliśmy się w saneczki i wybraliśmy się na zimowy spacer.

3 grudnia obchodziliśmy Barbórkę. Odwiedził nas tata Lenki, który opowiedział nam o pracy górnika, jego stroju i ekwipunku, Barbórce, niebezpieczeństwach pracy na dole oraz wytłumaczył nam co to jest kombajn, wyciąg szybowy, skąd się bierze węgiel i jak wygląda kopalnia. Następnie zaprezentowaliśmy wiersz "Idzie górnik" (można nasz występ obejrzeć tutaj.) Po występach nasz gość przeczytał nam opowiadanie "O mądrym skarbniku i zasypanym chodniku", po czym nastąpiły podziękowania i wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Jeszcze raz dziękujemy tacie Lenki za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

W pierwszym tygodniu listopada rozmawialiśmy o dinozaurach, rozpoznawaliśmy je na obrazkach, liczyliśmy jaja dinozaurów, układaliśmy jaja dinozauara z guziczków w zabawie manipulacyjnej oraz rysowaliśmy węglem.

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Bawiliśmy się przy muzyce oraz usypialiśmy misia na chuście KLANZA, karmiliśmy misia w zabawie z językiem angielskim "Teddy bear is hungry", ćwiczyliśmy sprawność rączek w zabawie z kredkami oraz wykonaliśmy prace plastyczne z misiami.

W ostatnim tygodniu listopada rozmawialiśmy o zdrowiu. Utrwaliliśmy zasady mycia rąk i higieny, ćwiczyliśmy na modelu prawidłowe mycie zębów, ułożyliśmy piramidę żywieniową i nazywaliśmy przybory higieniczne.

22 listopada wzięliśmy udział w Dniu Kredki. Ćwiczyliśmy sprawność małych rączek i określaliśmy kolory poszczególnych przedmiotów w zabawie z klamerkami, dopasowywaliśmy zabawki i przybory z naszej sali do odpowiedniego koloru kredki, wysłuchaliśmy opowiadania "Niezwykłe przygody kredek - ucieczka" i wymyślaliśmy do niego zakończenie oraz utrwalaliśmy kolory w zabawie paluszkowej z wierszem o kredkach.

19 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Wzięliśmy udział w doświadczeniu z kredkami "Wszyscy są ważni", zobaczyliśmy prezntację "Prawa Dziecka". Zagraliśmy w quiz "Znamy prawa dziecka" oraz wzięliśmy udział w zabawie z chustą KLANZA "Kto lubi?"

W listopadzie wzięliśmy ponownie udział w zabawach z klockami KORBO. Układalismy w grupach kolorowe węże i próbowaliśmy mierzyć ich długość za pomocą stopy. Ułożyliśmy z klocków ośmiornicę.

10 listopada wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu" poprzez zaśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

8 listopada wzięliśmy udział w spotkaniu z policjantami. Utrwaliliśmy zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, dowiedzieliśmy się jak zachować się w wypadku ataku pieska oraz jak wygląda praca policjanta.

Prace Laury i Colina na konkurs plastyczny "Jesienny liść" oraz Huberta na konkurs "Mój pupil".

Październik

 •       4 – 8.10.2021 - „Idzie jesień przez ogród i sad”  – poznamy owoce i warzywa, posegregujemy je, omówimy ich kolory, sprawdzimy co kryje się w owocach i warzywach.
 •       11 – 15.10.2021 – „Idzie jesień do zwierząt” – poznamy zwierzęta zamieszkujące polskie lasy, dowiemy się jak przygotowują się do zimy, stworzymy kodeks przyjaciela lasu.
 •       18 – 22.10.2021 – „Co z czego otrzymujemy” – dowiemy się jak powstaje chleb, będziemy dopasowywać produkty spożywcze do zwierząt, które nam je dają.
 •       25 – 29.10.2021 – „Idzie jesień z deszczem” – porozmawiamy o pogodzie, weźmiemy udział w zabawach badawczych z wodą.

W ostatnim tygodniu października rozmawialiśmy o deszczu i wodzie. Wykonaliśmy eksperymenty "Kolorowa kapusta", "Co pływa a co tonie", "Kolorowy wulkan" oraz sprawdziliśmy, co rozpuszcza się w wodzie. Wzięliśmy udział w zabawie z chustą animacyjną "Ulewa i kapuśniaczek" oraz utrwaliliśmy określenia "mały" i "duży".

W minionym tygodniu wykonaliśmy jesiennego skrzata z warzyw do konkursu międzyprzedszkolnego "Przedszkolne mini ogródki". Skrzat zamieszkał w naszym jesiennym kąciku przyrody.

20 października wzięliśmy udział w "Misiowym turnieju łamigłowek logicznych" w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". W ramach tego wydarzenia pokonywaliśmy z misiem zakodowaną trasę, braliśmy udział w zakodowanych ćwiczeniach ruchowych i zagraliśmy w sudoku.

Podczas gry edukacyjnej "Mistrz kanapka" uczyliśmy się korzystania z tablicy interaktywnej.

W przedostatnim tygodniu października poznawaliśmy produkty spożywcze i sprawdziliśmy skąd się biorą: mleko i jego przetwory, wełna, jajka i mięso. Bawiliśmy się także w segregowanie fasoli i ciecierzycy oraz zabawę z wełną "Podaj dalej".

Podczas naszego pierwszego spaceru dzielnie maszerowaliśmy z przedszkolnym wężem. Szukaliśmy oznak jesieni, ale po drodze spotkaliśmy też dwa piękne konie.

18 października wysłuchaliśmy audycji muzycznej, podczas której poznaliśmy instrumenty: klarnet, pianino elektryczne i skrzypce.

W październiku zaczęliśmy cykl zajęć z klockami KORBO. Dowiedzieliśmy się, co to jest koło zębate i tworzyliśmy mechanizmy z klocków w coraz większych zespołach.

11 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Wysłuchaliśmy bajki o Zosi, która nie szanowała drzew i dowiedzieliśmy się jak możemy oszczędzać papier. Segregowaliśmy dary drzew oraz przedmioty codziennego użytku na te które są wykonane z drewana i na te wykonane z innych materiałów. Wykonaliśmy także pracę plastyczną "Drzewo" metodą wydzieranki.

7 października obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Wysłuchalismy opowiadania "Radość" Anety Konefał i rozmawialiśmy o tym, co sprawia, że się uśmiechamy. Poznaliśmy także naszego misia Puchatka, który w formie zalaminowanej będzie wędrował po domach dzieci wraz z książką projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Szukaliśmy uśmiechów w naszej sali i wzięliśmy udział w zabawie tanecznej "Wesołe pląsy".

WRZESIEŃ

Naszym kolegom życzymy z okazji Dnia Chłopaka wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i miłości. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty przygotowane przez grupową Radę Rodziców.

Nasze jesienne układanki z materiału przyrodniczego.

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, w którym odbyło się także uroczyste pasowanie. Zaprezentowaliśmy wspólnie grupową piosenkę "Jeż" oraz wiersz "Idzie sobie przedszkolaczek". Pani Dyrektor wręczyła świeżo upieczonym przedszkolakom dyplomy na pamiątkę pasowania, a dzieciom chodzącym drugi rok do przedszkola dyplomy z okazji Dnia Przedszkolaka. W prezencie otrzymalismy kalejdoskopy, a po pasowaniu braliśmy udział w zabawach tanecznych, zręcznościowych, muzycznych oraz z chustą animacyjną.

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Przepięknie i pomysłowo poprzebierani w kropeczki wysłuchaliśmy opowiadania "The dot", które było wstępem do rozmowy na temat naszych talentów. Następnie szukalismy kropek w naszej sali, bralismy udział w zabawach "Kropka do kropki", "Złap kropkę", "Znajdź pasującą połówkę kropki" oraz wykonalismy pracę plastyczną "Piłłka w kropki".

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Rybnicka Edukacja Drogą do Sukcesu Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl