Grupa "Uśmiechnięte Biedronki"

"Biedroneczki są w kropeczki...", do grupy II "Uśmiechnięte Biedronki" uczęszcza 16 dzieci: 5 dziewczynek i 11 chłapaków. To uśmiechnięte przedszkolaki, które chcą zdobywać wiedzę, bawić się, tańczyć i śpiewać.

Wychowawca grupy: Anna Naczyńska
e-mail do kontaktu: p15annnacz@onet.pl
Woźna oddziałowa: Agnieszka Kałuża
Język angielski: Monika Majdańska 

Nasza piosenka grupowa : BIEDRONECZKA -Sing Sing

doc
17408

Nasza grupa realizuje Innowację pedagogiczną „Wychowanie przez skakanie, czyli Zabawy wychowujące do wartości”

OGŁOSZENIA:

 

MARZEC

TEMATYKA KOMPLEKSOWA

 

 1. Muzyka jest wszędzie- Zabawy z literka Z, globalne czytanie wyrazu Zegar, Udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Realizacja innowacji - Taniec z dziećmi .„Flor flor pomidor”, 

 2. W świecie teatru- zapoznanie z literą u. Będziemy obchodzić Dzień Kobiet, Zrealizujemy kolejny temat Akademi Przedszkolaka "W bajkową podróż się wybieramy- Calineczki historię tam poznamy"

 3. Wiosna, Wiosna- Poznamy literkę C, globalne czytanie wyracy cebula. Poznamy kolejną emocję z Małym Misiem w świecie emocji - Nieśmiałość.

 4. Chciałbym być sportowcem- nauczymy się nowej piosenki Gimnastyka na dywanie , Poznamy literkę J, naukczymy się czytac globalnie wyraz jajko.

 5. Wkrótce Wielkanoc- Zapoznamy się z literką Ł, będziemy globalnie czytać wyraz Łopata, Poznamy kolejnego bohatera tańców wychowańców "Już się cieszy jako małe"

LUTY

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

 1. Zwierzęta są głodne- poznamy literkę s,S. Wykonamy "Zmisiowany ekokalendarz". Poznamy kolejnego bohatera innowacji i zabawimy się z "Hiphop tramp mróweczką"

 2. Znamy te baśnie i bajki-Pobawimy się z  literką w,W. Poznamy kolejne bajki z Akademii Przedszkolaka "Bajki i baśnie dzieci dobrze znają, od kołyski ich słuchają". Zabawimy się podczas balu przebierańców.

 3. Jestem samodzielny w kuchni- Poznamy literkę g,G. Będziemy obchodzić Dzień Kota w ramach realizacji "Zmisiowego ekokalendarza"

 4. Chciałbym być matematykiem- Zabawimy się z literką p,P, Nauczymy się pierwszej zwrotki Piosenki o matematyce  W ramach projektu Mały Miś  w Świecie Wielkiej Literatury zapoznamy się z kolejną emocją "Strach"

Chciałbym być matematykiem

 • Bawimy się w sklep

Jestem samodzielny w kuchni

 • Bawimy się w zabawy tematyczne,

 • Dzień Kota- 17.02.2021 cały dzień rozmawialiśmy o naszych ulubieńcach.

Znamy te baśnie i bajki

NASZ BAL PRZEBIERAŃCÓW

 • Zabawy i ćwiczenia z literką W jak waga, oraz zabawy z kodowaniem

Zwierzęta są głodne

 • Wykonanie "Ekokalendarza" z Małym Misiem

STYCZEŃ

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

 1. Dzień Babci i Dziadka- Zabawy z literką B,b, Nauczymy się wiersza oraz piosenki dla Babci i Dziadka. Będziemy realizować kolejny moduł Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury - Misiowe laboratorium czterech żywiołów. PIOSENKA DLA BABCI I DZIADKA

 2. Zabawy na śniegu- Zabawy i ćwiczenia z literą N,n, Będziemy realizować kolejny moduł Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury - Misiowe laboratorium czterech żywiołów

 

 • Realizujemy innowację- poznaliśmy nowego bohatera "Hankielka"

 • Misiowe laboratorium- w tym tygodniu wykonamy doświadczenia z ogniem, wodą, ziemią i wiatrem

 • Malujemy zimowy pejzaż

 • Zabawy sztucznym śniegiem- chociaż na dworze aura nie sprzyja my mamy na to sposób. (przepis na sztuczny śnieg- mąka ziemniaczana + olej lub woda)

 • Dokarmiamy ptaki- Dziękujemy mamie Jowitki za kule do naszej ptasiej stołówki:)

Kochana Babciu! Kochany Dziadku!

Ponieważ w tym roku nie możemy zaprosić kochanych Babć i Dziadków do przedszkola, to zapraszamy do zobaczenia naszych występów

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich Babć i Dziadków,
Uśmiechnięte Biedronki wraz z Panią

DRODZY RODZICE

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy
życzenia miłości i wszelkiego dobra.
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła
rodzinnej atmosfery, aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście, pomyślność.

Świąteczna niespodzianka KLIKNIJ

GRUDZIEŃ

TEMATYKA KOMPLEKSOWA

 1. Tu rosły paprocie- W tym tygodniu nauczymy się tańca i piosenki dla Mikołaja, poznany pracę Górnika oraz dowiemy się ciekawostek o życiu dinozaurów. Zabawimy się z literką L, l

 2. Nadchodzi zima- Odwiedzi nas Mikołaj, Nauczymy się pastorałki "Nie miały aniołki choinki na święta".  Poznamy literkę Y,y. 

 3. Święta, święta- Poznamy  zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Poznamy literkę R,r

Święta, Święta

 • Robimy świąteczne dokoracje

 • Bezpieczne ferie- dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych

Nadchodzi zima

 • Mikołaj w przedszkolu- 7.12. W Poniedziałek odwiedził nas Mikołaj, dzieci przywitały Go zabawną piosenką "Mikołaj w przyłbicy" oraz zatańczyły taniec dla Mikołaja. 

 • Wykonaliśmy karteki bożonarodzeniowe z życzeniami dla osób samotnych i bezdomnych w ramach projektu edukacyjno- wychowawczego „ Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Rybniku.

 •  programowanie dla dzieci- Hello Ruby- wykonaliśmy Ćwiczenie 12:Pętle, dzieci samodzielnie wykonały kod do zimowego tańca 

 • Zimowe prace plastyczne

Tu rosły paprocie

 • Nasz kalendarz adwentowy, (w szatki jest kalendarz adwentowy na weekend)

 • Bawimy się interaktywnie, uczymy się o dinozaurach oraz górnictwie.

 •  Bawimy się w paleontologa

 • Barbórka w przedszkolu- dzieci poznały zawód Górnika. Wyruszyły na wirtualną podróż do kopalni soli w Wieliczce oraz kopali węgla w Zabrzu. 

 • "Biedroneczki" już szykują się na powitanie Mikołaja. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Zaprzęg Świętego Mikołaja”, ubraliśmy naszą choinkę.

LISTOPAD

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

 1. Dbamy o zdrowie z Małym Misiem- Weźmiemy udział w Drogowym ABC, zabawimy się z literką T,t, czeka nas wspaniała zabawa podczas Dnia Postaci z Bajek, nauczymy się wiersza- rymowanki zaproponowanego przez Małego Misia. 

 2. Mój dom, Moja ojczyzna- Utrwalimy symbole narodowe, nauczymy się hymnu Polski. 

 3. Moje domowe zwierzątko- Zabawimy się z literką D,d, nauczymy się piosenki o "Zwierzątkach domowych". Będziemy również obchodzić Dzień Praw Dziecka.

 4. Urządzenia elektryczne- W poniedziałek odbędzie się Dzień życzliwości Z Małym Misiem, zabawimy się z literką K,k. W środę z naszym Misiem Pimpkiem oraz innymi misiami będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. 

Urządzenia elektryczne

 • Dzień życzliwości z Małym Misiem- w poniedziałek obchodziliśmy "Światowy Dzień Życzliwości". Tego dnia czekało na nas wiele wyzwań i zadań. Dzieci wykonały "Słoneczko życzliwości" Poznały życzliwe zachowania, wykonały order życzliwości.

 • Dzień Pluszowego Misia- Biedroneczki lubią misie? Oczywiście. W środę poznaliśmy misie znane i nieznane. Każdy przedszkolak za pomocą zdjęć w formie elektronicznej przedstawił nam swojego ulubionego pluszaka. Nie zapomnieliśmy o dzieciach, które są w domku. Dla Stasia i Nini dzieci przesłały mnóstwo pozdrowień. Bawiliśmy się z Kubusiem Puchatkiem oraz naszym misiem grupowym "Pimpkiem". Na dzieci czekała niespodzianka, Pani Dyrektor przeczytała dla nas bajkę o Misiu i wręczyła każdej osobie małego Misia. To był dzień pełen niespodzianek.

 • Poznajemy urządzenia elektryczne, bawimy się 6 klockami. (Metoda 6 klocków)

Moje zwierzątko domowe

 • Dzień Czarnego Kota- 17.11.2020- Cały tydzień uczymy się o zwierzątkach domowych, we wtorek bawiliśmy się z czarnym kotem oraz wykonaliśmy piękną pracę plastyczną, nie zabrakło również kodowania na dywanie.

 • Dzień Praw Dziecko- w piątek wszystkie przedszkolaki ubrały się na niebiesko, przypomnieliśmy sobie jakie mamy prawa i obowiązki.

Mój dom, Moja Ojczyzna

 • Poznaliśmy nasze symbole narodowe, zaśpiewaliśmy hym Polski, wykonaliśmy piękną pracę plastyczną.

Dbamy o zdrowie z Małym Misiem

 • We wtorek zrealizowaliśmy kolejny temat z projektu "Drogowe ABC". Nauczylismy się jak bezpiecznie jeździć na rowerze, rolkach i hulajnodze.

 • Poznaliśmy zawód lekarz, stomatologa. W naszej sali zorganizowaliśmy kącik o zdrowiu. Podczas tego tygonia bawiliśmy się w różne zabawy tematyczne  np "U lekarza"

 • Dzień Postaci z Bajek- 5.11.2020- Każde dziecko lubi przenosić się w bajkowy świat- zobaczcie jaką jesteście bajkową postacią, ( Jeżeli jeszcze któryś przedszkolak chce zostać bajkowym bohaterem, proszę rodziców o przesłanie zdjęcia twarzy dziecka w wiadomości prywatnej na messengerze)

 • 9.11.2020- Razem z Małym Misiem obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, nauczyły się rymowanki Małego Misia. W naszej sali powstała biblioteczka o zdrowiu. W dniu zdrowego śniadania wykonaliśmy zdrowe kanapki.

PAŹDZIERNIK

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

 1. Jesień w sadzie - w tym tygodniu nauczymy się wiersza na pamięć "Wpadła gruszka do fartuszka", Zabawimy się z literką O.

 2. Jesień na działce- Poznamy warzywa z naszych działek i ogrodów, Zabawimy się z literką A

 3. O sobie samym i o emocjach z Małym Misiem- Będziemy realizować II moduł projektu "Mały Miś w świecie emocji" , Zabawimy się z literką M.

 4. Nasze zmysły- Utrwalimy nasze części ciała, poznamy nasze zmysły, Zabawimy się z literka E

 5. Jesienne nastroje- Dowiemy się co można robić w czasie jesiennej szarugi,  Zabawimy się z literką I,

Jesienne Nastroje

 • Wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną " Jesienny parasol", dzieci kolorowały i samodzielnie wycinały krople deszczu. Poznaliśmy także różne właściwości wody.

Nasze zmysły

 • Rysowowanie na tablicy multimedialnej emotki "Moja minka" w progranie Power Paint

 • Wykonanie z Rafałkiem pracy plastycznej na konkurs "Mój Pupil"

O sobie samym i o emocjach z Małym Misiem

 • W tym tygodniu uczyliśmy się o naszych emocjach, z Małym Misiem wykonaliśmy kuferek emocji. Dzieci samodzielnie stworzyły memory z Misiem oraz "drzewko szczęścia". Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną "To ja".

 • Światowe Dzień Mycia Rąk- 15.10- Ten dzień obchodziliśmy z Małym Misiem. Przy piosence "Czyste ręce" nauczyliśmy się prawidłowo myć ręce. Wykonaliśmy także eksperyment "czy mydło myje" oraz zobaczyliśmy bajeczkę o Myszce w paski, która uczy jak dokładnie myć ręce.

 • 14.10.- Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci zabawiły się z panią Anią przy piosence "Nasza Pani" oraz narysowały jedną z pań pracujących w przedszkolu. Zapraszam do "Galerii" (Pomóżcie mi na 3 slajdzie narysować swoją super moc- zdjęcia ilustarcji możecie przesłać na maila P. Ani :))

Jesień na działce

 • Święto drzewa- W piątek przedszkolaki obchodziły Święto Drzewa, z tej okazji wykonały piękną pracę plastyczną "Jesienne drzewo", narysowały swoje drzewa, oraz zatańczyły do piosenki "Kolorowe listki"

 • Światowy Dzień Poczty i Międzynarodowy Dzień Pisania Listów- Przedszkolaki również z tej okazji "napisały" list. Wykonaliśmy wspólnie laurkę dla pracowników Poczty Polskiej.

 • Uczymy dzieci programować- W czwartek dzieci zrealizowały kolejny temat: Debugowanie czyli błędy są ok. Proces wyszukiwania, a następnie naprawiania  błędów nazywamy debugowaniem. Jest to często trudny i pracochłonny, ale bardzo ważnyproces. Dzieci naprawiły błąd i zaprowadziły Czerwonego Kapturka do domu babci. 

 • Uczymy dzieci programować- zrealizowaliśmy kolejny temat "Pętle czyli szukamy powtórzeń w życiu" w konkursie Cała Polska Programuje

 • Spacer po okolicy- obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie.

 • Uczymy dzieci programować- we wtorek zrealizowaliśmy kolejny temat :Gesty, symbole, bloczki - programy na różne sposoby utworzone. Dzieci "zatańczyły" według podanego kodu.

 • Uczymy dzieci programować- Dzieci zrealizowały temat "Kubeczki od A do Z, nauczyły się przeliczać kubeczki w zakresie 6.

Jesień w sadzie

 • Światowy Dzień Uśmiechu- 02.10.2020 Dziś każdy z nas jest Uśmiechnięty, Oto nasz galeria uśmiechu, czy uda wam się odszukać swoje zdjęcie? GALERIA UŚMIECHU

 • Zabawy z kolorową chustą Klanza- "Owocowe koło fortuny"

 • Uczymy dzieci programować- W czwartek zabawiliśmy się w wyjątkową orkiestrę i zagraliśmy na kolorowych kubeczkach według kodu. Zrealizowaliśmy temat: Muzyczny kod.

 • Dzień Chłopaka- 30.09.2020- To był dzień pełen niespodzianek. Chłopcy otrzymali od dziewczynek autka oraz zawieszkę, a dziewczynki piękne kotki (Bardzo dziękujemy mamie Jowitki za uszycie kotków)

 • Uczymy dzieci programować- W tym roku bierzemy udział w Coodeweek. Dzieci wykonały ilustrację według podanego kodu do opowiadania nauczyciela, Zrealizowały temat: Rysuję, maluję...koduję.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania-29.09- Z tej okazji odwiedziła nas wirtualnie Pani z Biblioteki Publicznej w Boguszowicach (filia 20). Poprzez nagranie wideo opowiedziała nam o bibliotece oraz przeczytała wiersze dla dzieci. m.in. "Grubelek" A. Frączek, "Popatrzcie na jamniczka" D. Gellner.

  Pani z biblioteki Serdecznie DZIĘKUJEMY

WRZESIEŃ

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

 1. Witajcie w przedszkolu
 2. Bezpieczna droga do przedszkola
 3. Nadeszła jesień
 4. Co robią zwierzęta jesienią

Co robią zwierzęta jesienią

 • Uczymy się kodować "Droga wiewiórki do żołędzi"- dzieci za pomocą patyczków szukały najkrótszej drogi wiewiórki do dziupli, Następnie zakodowały drogę przy pomocy strzałek, uczyły się określania kierunków.
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 21.09 - Pasowanie. To był dzień pełen niespodzianek, były konkursy, tańce... Wielką niespodzianką były odwiedzyny Klauna. Dzieci otrzymały medale oraz bańki. 

Nadeszła jesień

 • Dzień Kropki - 15.09 Przedszkolaki były w tym dniu pięknie przebrane, uczyliśmy się kodować kropki. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom.
 • zabawy matematyczne w parku

Bezpieczna droga do przedszkola

 • zabawa "Na przejściu dla pieszych"

Witajcie w przedszkolu!

 • Kodeks przedszkolaka
 • zasady bezpiecznego pobytu w przedszkolu
Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Rybnicka Edukacja Drogą do Sukcesu Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl