Dzień Pluszowego Misia

2019-11-26

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25listopada od 2002 roku, kiedy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902r. na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta, który podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiedzia.  Maskotka została nazawana "Teddy`s Bear".

W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka, by zaprezentować go kolegom i koleżankom oraz bawic się z nim w rytmie znanych piosenek o misiach. Każda grupa miała swoje propozycje zabaw, które opisane są na grupowych stronach. Bardzo ważnym wydarzeniem było spotkanie na dużej sali która zamieniła się w "Misiowe kino" gdzie dla poszcególnych grup były oznaczone miejsca takim samym kolorem chorągiewki jak bilety danej grupy. Zaproszenie do kina przyniosła p. dyr. Renata, która poinformowała dzieci, że przyszedł do nich list. Po odczytaniu listu okazało się, że to Kubuś Puchatek z okazji swoich urodzin zaprasza dzieci i wszystkie ich misie  do kina oraz na "małe co nieco". W kopercie oprócz listu każda grupa otrzymała bilety, każda grupa w innym kolorze. Przed wejściem na salę. p dyrektor  na okazanym bilecie przybijała pieczątkę - łapkę misia. W czasie projekcji dzieci poznały historię pluszowego misia, obejrzały bajki z wybranymi misiami oraz bawiły się z misiami w rytmie piosenek i wierszyków. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkiego Misia Lubisia i Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Rybnicka Edukacja Drogą do Sukcesu Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl