Radosny Dzień Niebieski, ale z przesłaniem.

2019-11-18

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF POLSKA- organizację, która z ramienia ONZ jest "strażnikiem" praw dzieci na świecie. 

 

Na okoliczność 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na niebiesko. Nawet nasze misie z projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" miały elementy garderoby w tym kolorze. Niebieski kolor symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Podczas spotkania międzygrupowego dzieci obejrzały prezentację i bajkę o prawach dziecka, wykazały się znajomością praw i obowiązków podczas rozmowy z panią dyr. Renatą Jurczyk. Oficjalnie przedtawiono wybraną wcześniej w grupach - przedszkolną Radę Dzieci. Przedstawiciele grup otrzymali obrazkowe prawa dziecka i zadanie znalezienie miejsca na sali w celu ich ekspozycji. Na zakonczenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały niebieskie balony i bawiły sie przy piosence o prawach dziecka.

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Rybnicka Edukacja Drogą do Sukcesu Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl