Komunikat
2020-03-02

W związku z przypadkami zachorowań w niektórych krajach na KORONAWIRUSA przekazujemy niezbędne informacje na temat profilkaktyki zdrowotnej . Informacje znajdują się w zakładce "Dla Rodziców"

Informujemy również, że rodzicom dziecka do lat 8 w przypadku nieprzewidzianego zamknięćia żłobka, przedszkola należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit.a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U.2017, poz.1368);

Zapraszamy na stronę

www.gov.pl

Zawieszenie działań placówki na podstawie tzw. specustawy. Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski
2020-03-11

gov. pl - zawieszenie zajęć w szkołach

Od jutra tj. 12 marca 2020 r. we wszystkich placówkach oświatowych zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zostają zawieszone do 25 marca. W dniach 12 i 13 marca zapewniamy zajęcia opiekuńcze. Informujemy, że podczas dwutygodniowej przerwy nie powinniśmy opuszczać swojego zamieszkania. Proszę zapoznać się z informacją MEN  w zakładce dla Rodziców . Przypominamy, że rodzicom należy się zasiłek opiekuńczy (14 dni) nad dziećmi do lat 8.

Wniosek do pobrania na stronie www.zus.pl - formularze ZAS-36, Z-15A

W razie pytań proszę o kontakt  tel: 324 229 660,  697 898 007

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno- zakaźnego. Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590  Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. 

 

Zadania dla dzieci na czas pobytu w domu
2020-03-16

Zachęcamy do odwiedzenia bezpiecznych stron internetowych z zachowaniem zasad korzystania z nowych technologii omawianych podczas zebra

Kiddoland

Necio

Sieciaki

Moje dzieci kreatywne

Kubuś

Domowy przedszkolak

Lulek

 Tup tup tup

Dla starszych dzieci 6/7 letnich na stronie MEN zdalne lekcje są zadania z I klasy, które dzieci są gotowe wykonać np. zadania matematyczne do 10, porównywanie itp. są również z języka angielskiego np. utrwalenie kolorów.

www.gov.pl

 

WAŻNA INFORMACJA-PLAC ZABAW NIECZYNNY
2020-03-19

 "W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o Wasze zdrowie zamykamy place zabaw/bioska. Piękna pogoda kusi, ale gromadzenie się w miejscach pyblicznych niesie poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem"

WAŻNA INFPRMACJA- REKRUTACJA
2020-03-19

W związku z zawieszeniem zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych wszystkie działania zwiazane z rekrutacją zostają zawieszone.

Nowe terminy rekrutacji zarówno do przedszkoli jak i szkół podstawowych zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół i przedszkoli.

Renata Jurczyk -dyrektor przedszkola

Drodzy Rodzice
2020-03-20

W związku z zaistniałą sytuacją propozycje zabaw i aktywności dla dzieci znajdują się na stronach poszczególnych grup. Zachęcamy do wspólnej zabawy z dzieckiem.

Renata Jurczyk -dyrektor przedszkola

2020-03-25

ZDALNE NAUCZANIE - INFORMACJA DYREKTORA

2020-03-26

USTALONE SPOSOBY KOMUNIKOWANIA SIĘ/KONSULTOWANIA

2020-03-30

Jak wiadomo – przynajmniej do świąt się nie zobaczymy ... Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest szczególna i wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji oraz współpracy.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 obliguje mnie jako dyrektora do realizacji określonych zadań związanych z zorganizowaniem kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik Rybnicka Edukacja Drogą do Sukcesu Ośrodek Rozwoju Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Rybnik.com.pl